در حال بارگذاری ...
 • پیام جناب آقای مهندس اشرفی ریاست دانشکده به مناسبت روز دانشجو

  بنام خدا
  پیام آقای مهندس احمد اشرفی ریاست دانشکده فنی و مهندسی شهید رجایی به مناسبت روز دانشجو
  در آستانه فرارسیدن شانزدهم آذر ماه روز دانشجو و در شصت و هشتمین سالگرد عروج خونبار دانشجویان شهید احمد قندچی، مصطفی بزرگ نیا و آذر شریعت¬رضوی، این روز با شکوه یادآور مجاهدت¬های همیشگی و ایثارگری های مداوم دانشجویان در عرصه های گوناگون می باشد. این شهدای گرانقدر که در آذر ماه 1332 در دانشکده فنی دانشگاه تهران در مسلخ عشق و به پای نحس ترین اشقیای عالم و توسط شقی ترین حاکمان، قربانی شدند با خون پاک خود سند آزادگی و پایمردی جوانان این مرز و بوم را در حفظ آرمان های متعالی امضا کردند.
  دانشجویان به عنوان یکی از اقشار کوشا، فعال و تاثیر گذار جامعه همواره و در طول سالیان اخیر بویژه منشاء خدمات شایسته ای بوده اند که تاریخ این سرزمین و شرح وقایع و حوادث پیرامون آن گواه صادقی بر این مدعاست. دوران سراسر رشادت و سرافرازی دفاع مقدس و نقش بی بدیل جوانان و بخصوص دانشجویان در آن ایام با شکوه و نقش آفرینی آنان در دوران اخیر و حضور چشمگیرشان در جهاد علمی و گسترش مرزهای دانش، تحسین جهانیان را برانگیخته است که رشد متوازن در عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور به همت مداوم و تلاش مضاعف دانشجویان به عنوان تاثیرگذارترین اقشار جامعه نیاز دارد.
  دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای که تحسین و تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) را به دنبال داشته اند به مثابه پنجه های کارآمدی هستند که با توجه به دانش و مهارت های خود می توانند در این عرصه نقش کلیدی ایفا نمایند.
  تقدیم شهدای فراوان از میان دانشمندان بی بدیل یا کم نظیر ایران اسلامی در راه آرمان های متعالی اسلام ناب محمدی در عرصه ها و زمان های خاص تاکیدی بر این نقش آقرینی است. تقدیم جان های پاک شهدای هسته ای، شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده نشان داد راهی که شهیدان دفاع مقدس و پیش از آن شهید تهرانی مقدم و سایر شهدای ارجمند طی کرده اند هرگز بی رهرو نخواهد بود زیرا توفیق هم عطا کردنی و هم کسب کردنی است.
  ضمن تبریک ایام الله شانزده آذر امید است دانشجویان ارجمند دانشگاه فنی و حرفه ای و به ویژه دانشکده فنی شهید رجایی کاشان با استقامت از درگاه احدیت و بهره مندی از گنجینه بی پایان شهدای انقلاب اسلامی خدمت به ملت بزرگ و بی نظیر ایران اسلامی را قدر بدانند و موفقیت های روز افزون آنان به برکت توفیق خدمتگذاری شایسته مضاعف گردد. انشاالله!

  نظرات کاربران