در حال بارگذاری ...

تسلیت درگذشت محقق فرهیخته استاد عبدالله مسعودی آرانی

به نام خدا
استاد عبدالله مسعودی آرانی، مُصحِّحِ آثار ادبی و نسخ خطی به دیار باقی شتافت.
این پژوهشگر ارجمند با تصحیح مجموعه آثار نظام وفا آرانی، کتاب اخلاق جلالی، دیوان صباحی بیدگلی، عقداللئالی(ملامحمود)، دیوان فرقتی و همچنین تالیف مقالاتی در دایره المعارف بزرگ اسلامی آثار ارزنده‌ای به یادگار گذارد که هر یک از منابع اصلی تحقیق در موضوعات مرتبط شد.
وی سال‌ها در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های آران و بیدگل و کاشان به تدریس ادبیات فارسی پرداخت و در زمینه احیای آثار مکتوب دغدغه داشت.
آخرین فعالیت پژوهشی این ادیب فرزانه، تصحیح کتاب "دبستان واعظین" در باب تفسیر سوره یوسف از ملااحمد امام جمعه آرانی بود که به علت ابتلا به بیماری نیمه تمام ماند.  
استاد عبدالله مسعودی آرانی، فرزند مرحوم علی، دهم مرداد ۱۳۲۵ در محله دربند آران و در بیت عالم بزرگ ملامحمد علی دربندی آرانی به دنیا آمد و در چهارم مرداد ۱۴۰۰ در ۷۵ سالگی در بیمارستان حضرت آیت الله یثربی کاشان دار فانی را وداع گفت.
آیین تشییع پیکر استاد سه شنبه پنجم مرداد ساعت ۱۹ از محل پارک شادی به طرف آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌بن ابیطالب‌علیهم السلام انجام خواهد شد.

با کمال تأثر و تأسف ارتحال این استادفرزانه  را خدمت همکاران گرامیمان جناب آقای دکتر مجید مسعودی و سرکار خانم دکتر مسعودی تسلیت عرض می نماییم .
دانشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان

نظرات کاربران