در حال بارگذاری ...
یکشنبه 13 فروردین 1402

دانشکده فنی و حرفه ای پسران کاشان (شهید رجایی)

معرفی دانشکده فنی و حرفه ای پسران کاشان (شهید رجایی)

دانشکده فنی کاشان درسال 1350 تحت عنوان دانشگاه کار و پیشه فعالیت خود را آغاز نمود و درسال1354 به انیستیتو تکنولوژی کاشان تغییر نام داد .

 درسـال 1358 به ساختمان جدید که از طریق انحلال مجتمع آموزشی به وزارت متبوع واگذار شده بود نقل مکان نمود وهم اکنون در فضایی با وسعت کلــی این مرکز612 , 129 متر مربع  در بلــوار قطب راوندی – کیلومتر 6 جاده راوند –روبروی دانشگاه کاشان فعالیت می نماید.

نام انیستیــتو تکنولوژی کاشان وانیستیتو های کشور که بر اساس تصمیــم مسئولین ذیربط به آموزشکده فنی تغییر نام داده بودند به آموزشکده فنی کاشان (شهید رجایی) تغیـیر پیدا کرد که هم اکنون تحت عنــوان دانشکده  فنـــی وحرفه ای پسران کاشان (شهیدرجایی) مشغول به فعالیت می باشد.

این مرکز دانشگاهی در بین 173 دانشکده فنی و حرفه ای در سطح کشور از مراکز ممتاز و برتر بوده که در حال حاضر با داشتن بیش از 2000 دانشجو در 24 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد.

وجود بیش از 40 کارگاه و آزمایشگاه تخصصی در این مرکز ، سیستم آموزشی دانشکده های فنی و حرفه ای 70 درصد دروس به صورت عملی و 30 درصد نظری -  و نیز هدف دانشکده های فنی و حرفه ای که تربیت تکنسین می باشد باعث شده تا دانشجویان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت‌های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردار شوند  تا برای ورود به بازار کار آمادگی لازم را داشته باشند و لذا اکثراً در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می‌شوند .

کتابخانه دانشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی پسران کاشان با داشتن حدود 21000 جلد کتاب تخصصی و عمومی ، 200 عنوان کتاب مرجع ، 36 عنوان مجله تخصصی منبع علمی بی نظیری جهت ارتقای سطح علمی دانشجویان می باشد.

یکی از امتیازات منحصربفرد دانشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان وجود مرکز رشد و فناوری می باشد که در سال 1397 افتتاح شده است .

در این مرکز 10 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند که نتیجه تحقیقات و پژوهش های آنها در مرحله تولید قرار دارد و محلی را برای اشتغال دانشجویان علاقمند در کنار تحصیل فراهم نموده است.

از دیگر امکانات برجسته دانشکده مجموعه ورزشی می باشد که در دو قسمت سرپوشیده و سرباز فعالیت دارد . مجموعه سرباز آن شامل زمین چمن ، فوتبال ساحلی ، والیبال ساحلی ، زمین فوتبال ، زمین بسکتبال ، تنیس روی میز و سالن سرپوشیده شامل زمین فوتسال ، والیبال ، بسکتبال ، سالن تنیس روی میز ، آمادگی جسمانی ، کشتی می باشد.

مجموعه سرای دانشجویی شامل 4 ساختمان خوابگاه بوده که محل امنی و آرامی را برای اسکان بیش از 700 دانشجوی غیر بومی فراهم نموده است.

پذیرش دانشجو در دانشکده فنی و حرفه ای پسران شهید رجایی کاشان از طریق سازمان سنجش و به دو صورت با آزمون و بدون آزمون بوده و دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کارو دانش می توانند با توجه به نوع رشته خود در این دانشگاه پذیرش شوند .

نظرات کاربران